Karate klub Kozjansko in Obsotelje osvojil dve medalji na Mawashi pokalu 2023

V soboto, 11.3.2023, se je pet članska zasedba odpravila na tekmovanje v Postojno. Tekmovanje je organiziral KK Mawashi Postojna. Na tekmovanju se je zbralo 265 tekmovalcev iz treh držav- Slovenije, Italije in Hrvaške. Naš klub so zastopali: Vanna Vilk Petanjek, Alex Gerečnik, Alina Gerečnik, Ela Droždan Volf in Leon Sodin. Začel je Alex v katah , v kategoriji najmlajši 8.-6-kyu. To so zanj prvi tekmovalni koraki. Pokazal je velik napredek v primerjavi z prejšnjimi nastopi, kar kaže na odlično stopnjevanje forme in že vidne prve napredke po pridobivanju začetnih tekmovalnih kilometrih. Na koncu, po repažnih bojih je osvojil 5. mesto. Naslednja borka je bila naša najmlajša tekmovalka Vanna Vilk Petanjek, ki je tekmovala v kategoriji malčice -37kg. Tudi Vanna je komaj začela nabirati tekmovalne izkušnje in je odlično prebila led. Pokazala veliko samozavest v nastopu. Vidnejše uvrstitve ni dosegla, pridobila pa je veliko dragocenih izkušenj. Ela Droždan Volf je tekmovala v kategoriji malčice nad 37kg. Ela že ima nekaj več izkušenj in je po repasažnih bojih osvojila 3. mesto. Zagotovo najbolj izkušen tekmovalec našega kluba ta dan Leon Sodin, je nastopil v kategoriji mlajši kadeti do 40kg in je po izjemno atraktivnih bojih osvojil zasluženo 1. mesto. To je zelo dobra popotnica za nadaljnji tekmovalni cikel. Naslednja tekmovalka je bila Alina Gerečnik, ki je nastopila v kategoriji ml.kadetinje nad 50kg. Tudi zanjo je bila to prva tekma v borbah. Pokazala je polno mero borbenosti in se pogumno postavila ob stran tekmovalkam, ki imajo že veliko tekmovalne kilometrine. Po repasažih ji na žalost ni uspelo osvojiti medalje tako, da je na koncu po zelo hrabri borbi osvojila 5. mesto. Čestitke vsem nastopajočim, za hrabre, odlične nastope. Vsaka takšna situacija, da nove življenjske izkušnje.

rbt