V soboto 27.1.2018 je v Slovenskih Konjicah potekal 1.pokal konjiškega konja. Na njem je nastopilo veliko tekmovalcev kar 611 iz 16 držav iz 94 klubov. Med njimi tudi trije člani karate kluba Kozjansko in Obsotelje- Vinko Juraja, Grega Zbil in Jakob Žumer,
Kot po navadi je prvi začel najmlajši Vinko Juraja, ki je kljub bolezenskem stanju dal vse od sebe in osvojil kar dve medalji. V kategoriji do 8 let osvojil 3.mesto, kategoriji višje 8,9 let od 8.-6.KYU pa premagal vso konkurenco in zasluženo osvojil 1.mesto. Natopil je še en kataš in sicer Grega Zbil, ki se je v kategoriji 8,9 let absolutno zavihtel na dobro 3.mesto. Jakob Žumer pa je nastopil v športnih borbah in sicer v kategoriji 10,11 let +45kg. Z odličnima dvema borbama je v polfinalu na tesno po sodniški odločitvi izgubil 3:2. Nato pa po repasažni borbi zopet po sodniški odločitvi z 3:2 za las izgubil medaljo za 3.mesto. Na koncu tako osvojil dobro 5.mesto. Verjamemo, da mu je to vlilo še dodatno motivacijo za delo naprej, kjer bo nedvomno dobil spet priložnost za nove medalje in nastope. Čestitke vsem nastopajočim.