Vinko, Leon in Lara državni prvaki Slovenije v karateju za leto 2019

V soboto, 23. 11. 2019 je v Celju potekalo Državno prvenstvo Slovenije do 21. let. Na njem je sodelovalo 419 najboljših tekmovalcev iz Slovenije, ki so zastopali 50 klubov. Za Karate klub
Kozjansko in Obsotelje, je tekmovalo 11 tekmovalcev, ki so se dalj časa pripravljali za to tekmo – Tilen Prah, Ana in Lea Bele, Lara Sodin, Vinko Juraja, Filip Lotrič, Grega Zbil, Leon Sodin, Benjamin Herman, Luka Bele in Žan Luka Lesnika.

Tekmovanje sta v kategoriji kata malčki pričela tekmovalca Tilen Prah in Vinko Juraja. Oba sta bila odlično pripravljena, kar se je izkazalo tudi na tatamiju. Zanesljivo sta se uvrstila v finale, kjer je sledil klubski obračun. Državni prvak je na koncu postal Vinko Juraja, Tilen pa je osvojil 2. mesto. V kategoriji kata dečki, sta prav tako nastopila dva naša tekmovalca – Grega Zbil in Filip Lotrič. Filipu je po repasažu za malo zmanjkalo osvojiti medaljo, v fnale pa je z odločnim in suverenim nastopom prišel Grega. Na koncu je žal moral priznati poraz, a je kljub vsemu postal vice prvak v
katah dečkov, kar je odličen rezultat. Nadaljeval je v nastopih tudi Luka Bele v kategoriji kata mlajši kadeti. Tudi Luka je prišel v finale in na koncu, žal tudi on bil poražen, a dosegel odličen naziv vice prvak svoje kategorije. Tekmo so nadaljevali v tej sezoni odlično pripravljeni borbaši. Prvi je na tatami stopil najmlajši borbaš Leon Sodin. V kategoriji borbe malčki -30kg je po dobrih
borbah prišel v finale. Tudi tam je z dobro taktiko uspel prevzeti vodstvo in na koncu postal državni prvak. Z bojem za naš klub je nadaljeval Benjamin Herman v kategoriji kumite dečki +45 kg. Benjamin se je dobro boril, prišel do repasaža in ga tudi dobil, ter tako osvojil 3. mesto. V kategoriji ml.kadetinje -40kg je nastopila Lara Sodin. Tudi ona si je iz tekme v tekmo celo leto nabirala izkušnje za sam finale karate sezone. Na tekmi se je prebila do velikega finala, tudi tu premagala nasprotnico in kot tretja naša tekmovalka osvojila naslov državne prvakinje Slovenije. V borbah so tekmovali tudi Žan Luka, Luka Ana in Lea, ki pa vidnejše uvrstitve niso dosegli. Za konec še klubska statistika – na državni ravni med 50 klubi, smo na koncu po osvojenih odličjih dosegli visoko 6.mesto. Že kar nekaj let zapored se držimo med TOP10 klubi Slovenije. Zahvaljujemo se tudi Daniju Lotriču za pomoč pri usmerjanju in vodenju tekmovalcev. Iskrene čestitke vsem tekmovalcem, velika hvala staršem in navijačem –brez vas ne bi bili na tej točki kot smo sedaj.