V soboto 22.9.2018 se je v Kranju odvijala mednarodna karate tekma KRANJ OPEN 2018. Udeležilo se ga je 229 tekmovalcev iz 39 klubov iz sedmih držav. Iz Karate kluba Kozjansko in Obsotelje se je odpravila 6 članska ekipa katašev in borbašev-Lea Bele, Lara Sodin, Grega Zbil, Filip Lotrič, Leon Sodin in Benjamin Herman. Med kataši sta bila odlična Filip Lotrič ter Grega Zbil. Naša že izkušena mlajša tekmovalca sta tudi tokrat vsak v svoji kategoriji osvojila odlično 1. mesto. Nato so po premoru nastopili letos precej okrepljena ekipa borbašev, eni še z manj drugi z več izkušnjami. Začela je najmlajša borka Lea Bele. V kategoriji borbe malčice do 30kg je tako kot njena predhodnika v katah tudi ona stopila na najvišjo stopničko, osvojila 1.mesto. Takoj za njo je nastopil Leon Sodin, je žal v prvi borbi v kategoriji malčki -30kg za las izgubil, ter tako izgubil možnosti za nadaljevanje tekmovanja. Pridobil pa je vsekakor odlične izkušnje. Benjamin Herman je nastopil kategorijo višje malčki +35kg, kjer je po repasažni borbi na žalost izgubil in tudi on ni osvojil vidnejše uvrstitve. Nove priložnosti že čakajo na prihajajočih tekmah. Istočasno sta nato na dveh boriščih nastopala Lara Sodin ter Grega Zbil. Lara je tekmovala v kategoriji ml.kadetinje -40kg. Po razburljivi finalni borbi je morala priznati poraz, ter tako osvojila odlično 2.mesto. Na drugem borišču pa je imel zelo borbene boje tudi Grega Zbil, ki je prav tako prišel v finale. Tam sicer izgubil, vendar pokazal pravi borbenih duh in tako osvojil še drugo medaljo tega dne in sicer 2.mesto. Skupno smo tako le z polovično ekipo zasedli 9.mesto med klubi, ter osvojili 5 medalj.

Tekmovalci so se uspešno preizkusili v eno izmed prvih jesenskih tekem. Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in iskrena hvala podjetju MOS Servis doo, ki poskrbi da je naše potovanje v oddaljenejše tekme prijetnejše (skupinsko) in ugodnejše.