Leon in Lara prva, Benjamin drugi na 15. Pokalu Nestla Žganka

Nadaljuje se niz spomladanskega dela tekmovanj v letu 2020. Tekmovanje je potekalo 2.2.2020 v Velenju v Rdeči dvorani. Gre za 15. mednarodni turnir za pokal Nestla Žganka.
Tekmovanje je potekalo v organizaciji Karate kluba Tiger Velenje. Udeležil so se ga trije tekmovalci iz Karate kluba Kozjansko in Obsotelje : Benjamin Herman in Leon in Lara Sodin. Nastopilo je 252 tekmovalcev iz šestih držav, ki so opravili 333 nastopov. Na tatami so tokrat nastopili samo borbaši, ki pa so vsekakor imeli svoj dan. Začel je Leon Sodin, ki je blestel v svoji kategoriji malčki 30kg, prav tako tudi v kategoriji višje dečki -35kg. Z lepo, hitro tehniko in dinamičnimi borbami je zasluženo dvakrat zmagal. Nato je nastopil Benjamin Herman, v kategoriji dečki +45kg, ki je pokazal pravi borbeni duh saj je kljub bolezni stopil na tatami in na koncu osvojil odlično 2.mesto. Še zadnja borka je bila Lara Sodin v kategoriji ml. kadetinje 45kg. Tudi ona je blestela in z borbenostjo in fair playem premagala vse nasprotnice in tako osvojila prvo mesto. Čestitke vsem trem nastopajočim.