Karateisti Kozjanskega in Obsotelja med najboljšimi karate klub na 2. državni pokalni tekmi Slovenije

V soboto, 14.5. je zopet v Slovenskih Konjicah, pod okriljem Karate zveze Slovenije potekala 2. državna pokalna tekma Slovenije. Na njej je sodelovalo 383 tekmovalcev iz 47 klubov širom Slovenije. Karate klub Kozjansko in Obsotelje je v boj za nabiranje točk in osvojitev skupnega pokala ob koncu sezone poslal kar 13 svojih varovancev, ki so opravili 15 nastopov. Pokazali so veliko tehnično taktičnega znanja, borbenost, motiviranost saj smo se po klubskem seštevku uvrstili med 5 najboljših karate klubov Slovenije in smo v tem okolišu bivše UE Šmarje pri Jelšah najboljši med karate klubi. Osvojili smo kar 12 medalj – 4 zlate, 4 bronaste in 4 srebrne medalje.
Zmagovalno smo začeli v katah kadeti, kjer nastopata Grega Zbil in Luka Bele. Grega se je po prikazani kata tehniki zavihtel na 3. mesto, Luka pa s svojo dominantnostjo na 1. mesto. Imeli smo tudi en ognjeni krst v katah. Na tako velikem tekmovanju je prvič nastopil Tilen Majer. Že prvič je odlično opravil svoj nastop in v kategoriji kata najmlajši osvojil odlično 2. mesto. Za las je izgubil v finalu, do tu pa ni izgubil niti zastavice. V kategoriji kata mlajši kadeti je izjemno dobro, borbeno izvajal kate tudi Filip Lotrič in popolnoma zasluženo osvojil 3. mesto. V isti kategoriji je nastopil tudi Tilen Prah, kateremu pa so se tokrat stopničke za las izmuznile. Za prihajajoče ekipno državno prvenstvo se pripravljajo tudi naše tekmovalne ekipe, ena od teh se je že preizkusila tudi na tem tekmovanju. Ekipa mlajših kadetov v sestavi Filip Lotrič, Tilen Prah in Leon Sodin je izjemno opravila skupinski nastop in brez »pardona« osvojila zlato medaljo. Nastopili so izjemno homogeno, suvereno, usklajeno, z pravim prijateljskim duhom. Veliko nastopajočih smo imeli tudi v športnih borbah. Zmagovito je začel Leon Sodin, ki je v kategoriji športne borbe mlajši kadeti -40kg po razburljivih, zelo taktičnih bojih osvojil zasluženo 1. mesto. Na drugem tatamiju je nastopila naša najmlajša borka Ela Droždan Volf, ki vidno napreduje in nabira izkušnje. V kategoriji malčice +35kg je osvojila 2. mesto. Nadaljeval je Andraž, ki je v kategoriji športne borbe dečki -35kg osvojil 3. mesto. V kategoriji mlajše kadetinje -50kg si je finale priborila Lea Bele. Tam po tesnem izidu morala priznati poraz in na koncu osvojila odlično 2. mesto. Naslednji ki je postal zmagovalec je bil zopet Luka Bele, ki je v kategoriji kadeti +70kg zopet premagal vso konkurenco in zanesljivo osvojil 1. mesto. To je bila zanj že druga zlata medalja ta dan in četrta zlata za klub. V kategoriji mladinke -53kg je nastopila Lara Sodin in tudi ona osvojila 3. mesto. Še zadnji nastopajoči je bil Žan Luka Lesnika, ki nastopa že v članski kategoriji +84kg. Osvojil je 2. mesto. Do medalj se niso zavihteli Benjamin Herman, Ana Bele in Tilen Prah. Nič hudega, kmalu bo zopet nova priložnost. Čestitke tudi našemu članu Daniju Lotriču, za izjemno dobro vodenje tekmovalcev. Dani je oseba, ki vedno drži pozitivno klimo, motivira in spodbuja tekmovalce do zadnje sekunde. Hvala še enkrat. Čestitke vsem tekmovalcem za uspešne nastope, trdo delo in jekleno voljo. Vi ste pravi promotorji med otroci Kozjanskega in Obsotelja.