Zelo obetavno za Karate klub Kozjansko in Obsotelje, na 1. pokalni tekmi Slovenije

V nedeljo, 2.aprila 2023, je v primorskem mestecu Lucija potekala 1.pokalna tekma Slovenije, v organizaciji domačega kluba DBV Piran. Nastopilo je kar 449 tekmovalcev iz 48 klubov, ki so opravili 496 nastopov. Člani zasedbe karate kluba Kozjansko in Obsotelje smo imeli zelo močno zasedbo-kar 13 članska je bila. Veliko od teh je bilo novincev- nova generacija, ki komaj začenja svojo tekmovalno kariero, ter nabira nove izkušnje na različnih nivojih. Začela sta že naša dva izkušena kataša Filip Lotrič in Grega Zbil v kategoriji kadeti. Filip se je prebil v drugi krog in na koncu osvojil 7.mesto. Na drugem tatamiju je začel Miha Jurak, v kategoriji kata najmlajši U8. Prebil se je vse do finala in tam za las z 3:2 izgubil. Na koncu tako osvojil odlično 2. mesto. Nato so na borišče stopili Izak Lipnik, Alex Gerečnik in Tilen Majer v kategoriji kata malčki U10. Izak in Alex sta morala priznati premoč v prvem kolu. Zanju je bil to prvi nastop na tako veliki tekmi. Tilen Majer, ki je že bolj izkušen pa je v tej kategoriji dominiral in zanesljivo osvojil 1.mesto. V katah je nastopil tudi Luka Bele v kategoriji kata mladinci in osvojil 3. mesto. Kasneje so se začele odvijati športne borbe, kjer je bilo izjemno napeto in bojevito. V kategoriji dečki do 35kg je nastopil Andraž Lotrič, ki ni dosegel vidnejše uvrstitve. V kategoriji mlajši kadeti do 40kg je nastopil Leon Sodin, ki je zelo rutinirano, taktično premagal vse in zanesljivo osvojil 1.mesto. V kategoriji kadeti nad 70kg je bil Benjamin Herman po repasažu v zadnji sekundi za las ob medaljo za 3.mesto. Naslednje borbašice so bile Ana in Lea Bele, ki so nastopale v kategoriji kadetinje do 54kg. Ana je v rapasažu po izjemni bojevitosti osvojila končno tretje mesto. Lea pa je na žalost borbo za tretje mesto izgubila. Luka Bele je v kategoriji mladinci nad 76kg blestel z borbami. Z bojevitostjo in izjemnimi nožnimi tehnikami, prišel v finale. V finalu je nato na žalost na tesno izgubil. Na koncu je osvojil 2.mesto. Še zadnja nastopajoča je bila Lara Sodin, ki je v kategoriji mladink do 59kg prišla prav tako v finale in osvojila končno 2. mesto. Statistično smo osvojili kar osem medalj. Dve zlati, tri bronaste in tri srebrne. Izzivov za naprej ne zmanjka. Potrebno je dati vse od sebe na treningu, uživati v tem kar delamo. Vsi ste pokazali, da ste iz pravega testa. Moramo biti složni in pomagati eden drugemu še naprej. Samo tako lahko napredujemo vsi kot celota, kljub temu da smo individualni šport.