V nedeljo 22.1. 2017 je domači klub – Karate klub Kozjansko in Obsotelje organiziral 3. kolo karate lige. Tekmovanje je potekalo v telovadnici OŠ Podčetrtek. Udeležilo se ga je 130 tekmovalcev iz 16 klubov. Po prisrčnem pozdravu našega člana Pepija Kladuška, je publiko pozdravil župan občine Podčetrtek – g. Peter Misja, ki je tekmo tudi uradno otovoril. Po slovenski himni in predstavitvi klubov ter tekmovalcev, je na sredino tatamija ponosno zakorakalo kar 21 članov našega kluba. Pomerili so se v katah in športnih borbah. Otroci, ki so tekmovali, so pokazali kako so skozi treninge pridobili občutek za sodelovanje v skupini, timski duh, predvsem pa odgovorno prevzeli vsak svojo vlogo. Nekaterim je bila namenjena tudi športna sreča, drugim malo manj. Zagotovo pa smo v klubu ponosni prav na vse nastopajoče tekmovalce, posebne čestitke pa tistim, ki so na tekmi doživeli ognjeni krst. V katah so nastopili: Ana Kobale (3.mesto) Ana Bele (2× prvo mesto), Lea Bele (2× drugo mesto), Herman Benjamin (3. mesto), Ploštajner Lenard, Vinko Juraja (3. mesto), Gašper Furlinger, Tilen Prah (2× tretje mesto), Patrik Kosi, Grega Zbil (2× 1. mesto), Filip Lotrič ( 1. mesto in 2. mesto) Miha Preskar (3. mesto). Kataši z rednimi intenzivnimi treningi razvijajo ravnotežje, odzivnost, pridobivajo na moči, hitrosti in koordinacijo. Prav tako smo lahko zadovoljni z rezultati tekmovalcev v borbah. Samozavestno in z veliko mero borbenega duha so na tatami stopili: Sara Osek (2. mesto), Ana Marija Petauer (1.mesto), Grega Zbil (1× prvo, 1x drugo mesto) Luka Kobale (3. mesto), Jakob Žumer ( 1× prvo in 1x drugo mesto), Nejc Kunštek (1× prvo in 1x drugo mesto), Timotej Jordan (1. mesto in 3. mesto) Žan Luka Lesnika(2×2. mesto) in Mateo Muren (3. mesto) Prav tako gre zahvala članu kluba Zlatku Žumru za nudenje prve pomoči. Zahvala gre tudi vsem ostalim, ki niso omenjeni vendar so prispevali velik delež k nemoteni organizaciji omenjenega tekmovanja. Podjetju Rajmax d.o.o. pa za logistične potrebe prevoza vse športne opreme potrebne za izvedbo takšnega tekmovanja ter občini Podčetrtek za podporo. Če strokovnjaki pravijo, da je bil karate razvit zato, da posameznika tako telesno kot umsko pripravi na vse izzive v življenju, vzpostavi telesno in duševno ravnovesje, zagotovi vsestranski motorični razvoj, krepi socializacijo, potem smo v karate klubih zagotovo na pravi poti, da pomagamo našim otrokom zagotavljati optimalne pogoje za njihov razvoj.