Peterica karateistov Kozjanskega in Obsotelja nastopila na Maribor OPEN 2022

Karate sezona je že v polnem teku, s tem pa tudi tekmovanja širom po Sloveniji in tujini. Peterica tekmovalcev je nastopila tudi na Maribor Open 2022. Natopili so: Filip in Andraž Lotrič, Tilen Prah, Luka Bele in Leon Sodin. Skupno je nastopilo kar 530 tekmovalcev iz 9 držav. Začel je Luka z nastopi v katah. Nastopal je v kategoriji kadeti ter kategoriji mladinci in v obeh osvojil odlično 2. mesto. Za Luka je to zelo pomemben trenažno-tekmovalni proces pred prihajajočim balkanskim prvenstvu, ki bo v mesecu novembru v Črni Gori, kjer bo branil barve slovenske zastave, pod okriljem slovenske reprezentance. Izvajal in testiral je veliko kat, si jih rangiral po kvaliteti, sedaj pa ga čaka trdo delo, da izpili pomanjkljivosti in tako še izboljša kvaliteto posamezne kate. V kategorijah pri mlajših kadetih sta nastopila Filip Lotrič in Tilen Prah. Začela sta izjemno suvereno. Tilen Prah je v četrtfinalu na tesno izgubil nato pa dobil priložnost v repasažu in jo odlično izkoristil in na koncu osvojil 3. mesto. Filip Lotrič je prišel do polfinala . Nato pa po repasažu, na tesno s 3:2 izgubil boj za medaljo. Na koncu je osvojil odlično 5. mesto. Oba sta pokazala prave bojevite nastope in športni duh. V športnih bojih smo imeli dva nastopa. Andraž Lotrič je nastopil v kategoriji dečki -35kg. V repasažu za novo medaljo je moral priznati premoč. Naredil je izjemno velik korak pri samozavesti in odličnosti. Sedaj potrebuje še nekaj več kilometrine in bo definitivno začel posegati po medaljah tudi on. Zadnji nastopajoči je bil Leon Sodin, ki zopet dviguje svojo tekmovalno formo. Po izjemno bojevitih bojih, je na koncu suvereno slavil in zmagal na omenjenem tekmovanju. Čestitke vsem nastopajočim in tudi vodjema ekipe Daniju Lotriču ter Luku Bele, za odlično izpeljavo in koordinacijo tekmovalcev. Dani rad priskoči na pomoč, odlično vodi vse tekmovalce, ter med njimi drži pravi športni duh, za kar smo mu še posebej hvaležni.