V soboto 10.3.2018 je v Laškem v dvorani Tri lilije potekalo karate tekmovanje-Slovenia OPEN 2018 v organizaciji karate zveze Slovenije. Na njem je nastopilo 406 tekmovalcev z 58 klubov in 11 držav. Za karate klub Kozjansko in Obsotelje je nastopilo 7.tekmovalcev, en član pa je nastopil za reprezentanco Slovenije. Nastopali so naslednji: Ana in Lea Bele, Vinko Juraja, Grega Zbil, Filip Lotrič, Jakob Žumer, Luka Bele in Bor Hartl. Osvojili smo skupno kar pet medalj tako v katah kot v športnih borbah. V katah je v kategoriji najmlajši slavil Vinko Juraja. Kategorijo višje kata malčki je drugo mesto osvojil Filip Lotrič. Prav tako je bil drugi Luka Bele v kategoriji dečki. V športnih borbah pa sta tretji mesti osvojila Luka Bele v kategoriji dečki -40kg in Jakob Žumer v kategoriji dečki +40kg. Za slovensko reprezentanco je nastopil Bor Hartl in je v kategoriji kata seniorji +16let premagal vse svoje nasprotnike in osvojil odlično 1.mesto. Nastopili so tudi Ana, Lea Bele ter Grega Zbil, ki pa ta dan niso osvojili vidnejše uvrstitve. Verjamemo, da bodo do 1.pokalne tekme Slovenije naredili še velik korak naprej in pokazali pravi borbeni duh. Poleg nastopajočih smo imeli tudi tri predstavnike našega kluba, ki so sodelovali in pomagali pri zapisnikarski mizi na posameznem borišču. S tem so prispevali k dobrem poteku in organizaciji tekmovanja. Za profesionalno delo in pomoč se iskreno zahvaljujemo. To so bili: Matic Petauer, Suzana Ravnikar in Žan Lesnika. Čestitke še vsem enkrat za dobre nastope.