Karateisti Kozjanskega in Obsotelja na državnem prvenstvu Slovenije osvojili 5.medalj

V soboto, 2. oktobra 2021, je v Slovenskih Konjicah potekalo Državno prvenstvo Slovenije do 21 let. Na njem je sodelovalo 346 najboljših tekmovalcev iz Slovenije, ki so zastopali 50 klubov. Za Karate klub Kozjansko in Obsotelje, je tekmovalo 11 tekmovalcev in sicer: Andraž Lotrič, Tilen Prah, Ana in Lea Bele, Lara Sodin, Filip Lotrič, Grega Zbil, Leon Sodin, Benjamin Herman, Luka Bele in Žan Luka Lesnika. Tekmovanje sta v kategoriji kata dečki pričela tekmovalca Tilen Prah in Filip Lotrič. Oba sta bila odlično pripravljena, kar se je izkazalo tudi na tatamiju. Filip je po repasažu osvojil odlično 3. mesto, Tilen pa se je zanesljivo prebil v finale. Na koncu je postal državni podprvak v kategoriji kata dečki. V kategoriji kata ml. kadeti, smo imeli enega predstavnika-Grega Zbil. Prebil se je v repasažno borbo za 3. mesto, ki ga je na koncu tudi zanesljivo osvojil. Nadaljeval je v nastopih Luka Bele v kategoriji kata kadeti. Tudi Luka je prišel do repasažnega nastopa za tretje mesto in ga zanesljivo osvojil. Tekmo so nadaljevali borbaši. Prvi je na tatami stopil najmlajši borbaš Andraž Lotrič, ki pridno nabira izkušnje na tako velikih tekmovanjih. V kategoriji borbe malčki -30 kg je po repasažni borbi za tretje mesto moral priznati premoč in tako osvojil končno 5. mesto. V kategoriji borbe ml. kadetinje -45kg se je Ana Bele po odlični borbi uvrstila v finale. Tam po tesnem izidu na žalost izgubila in tako postala državna podprvakinja. Tudi Luka Bele se je v kategoriji kadeti +70kg uvrstil v finale in na koncu osvojil 2. mesto.

Srčno so se borili za odličja na državnem prvenstvu tudi Andraž Lotrič, Benjamin Herman, Žan Luka Lesnika, Lara Sodin, Leon Sodin in Lea Bele, vendar jim je do medalje malo zmanjkalo. Medalja ni vse, tudi treningi, ki jih zavzeto obiskujejo, štejejo izredno veliko. Pridobivajo zelo pomembne življenjske izkušnje, ki jim bodo koristile v prihodnosti na življenjski poti. Iskrene čestitke vsem tekmovalcem in podpornikom izven telovadnice.