Karate klub Kozjansko in Obsotelje osvojil 9 medalj v Slovenskih Konjicah

V soboto, 26.2.2023, je v Slovenskih Konjicah potekal 5. pokal konjiškega konja 2023. Zbralo se je 6 držav iz 58 klubov. Nastopilo je 428 tekmovalcev, ki so opravili 546 nastopov. Tudi iz Kozjanskega in Obsotelja se je odpravila številčna udeležba. Nastopili so: Miha Juraj, Alex Gerečnik, Izak Lipnik, Ana Bele, Andraž Lotrič, Lea Bele, Filip Lotrič, Tilen Majer, Grega Zbil, Benjamin Herman, Leon Sodin in Luka Bele. Na tekmovanje je odšla nova ekipa tekmovalcev, ki komaj stopajo na karatejsko športno pot, v oporo pa jim je bila že izkušena ekipa. V kategoriji najmlajši 8-6.kyu, so nastopili kar trije naši mladi tekmovalci. Za Alexa in Miha je bila to prva tovrstna tekma, za Izaka pa druga. Fantje so pokazali pravo mero samostojnosti, borbenosti in dali v dani situaciji vse od sebe. Dva sta prejela po repasažu tudi medaljo. Izak in Miha sta na koncu osvojila 3.mesto. V kategoriji kate malčki 8-6.kyu, je nastopil Tilen Majer, ki se je brez izgubljene zastavice prebil vse do finala. V finalu na tesno izgubil in pristal na odličnem 2.mestu. V katah so nastopili tudi zelo izkušeni Filip Lotrič, v kategoriji ml.kadeti in Grega Zbil v kategoriji kadetov, ki se nista prebila v boj za medaljo. V športnih bojih, je prav tako bilo zelo napeto in razburljivo. V kategoriji dečki -35kg, se je borbeni Andraž zavihtel na 3.mesto. Prav tako so bili vsi tretji v kategoriji ml.kadetov +55kg Benjamin, v kategoriji ml. kadeti -40kg Leon, pri mladincih -76kg pa Luka. V finalu v kategoriji ml.kadetinje -52kg sta bili edini nastopajoči punci iz našega kluba Ana in Lea. Obe sta se prebili skozi boje v razburljivi sestrski finale. Na koncu je slavila Lea, Ana pa je bila druga. Odlično celotna ekipa. Bili ste povezani, navijaško razpoloženi, vzpodbujali ste se in eden drugemu pomagali. Hvala vsem vodjem ekipe: Suzani Ravnikar, Daniju Lotriču in Luku Bele, ki so zavzeto, motivacijsko in predano podajali informacije, ter usmeritve vsem tekmovalcem.