Karate klub Kozjansko in Obsotelje osvojil 4 medalje v Velenju

V nedeljo, 18.2.2024 je potekalo v Rdeči dvorani v Velenju veliko mednarodno tekmovanje v karateju v odlični organizaciji karate kluba Tiger Velenje. Nastopilo je kar 648 tekmovalcev iz 8. držav in 88 klubov. Med njimi tudi karateisti iz Kozjanskega in Obsotelja.
V disciplini kate, je v kategoriji deklice 8.-4. kyu nastopala katašica Marija Pohovski, katera je iz kola v kolo premagovala nasprotnice. Prišla je v finale ter tudi tu zmagala in zasluženo osvojila 1. mesto. Nastopala je tudi kategorijo višje, med ml.kadetinjami 8.-3.kyu, kjer je po repasažu osvojila drugo medaljo in sicer 3. mesto. V športnih borbah je nastopila Vanna Vilk Petanjek, ki je v kategoriji malčice do 28 kg osvojila 3.mesto. Zadnjo medaljo tega tekmovanja je za naš klub osvojil Leon Sodin, ki je v kategoriji ml.kadeti do 45 kg v prvem kolu izgubil z zmagovalcem te kategorije. Tako je dobil možnost za repasaž, ki jo je zelo dobro izkoristil in osvojil končno 3.mesto. Za naš klub so nastopali še Miha Jurak v katah in Lea in Ana Bele v športnih borbah, ki pa niso osvojili vidnejše uvrstitve. Vsekakor pa so vsi pridobili dobre izkušnje. Čestitke vsem za udeležbo na tekmovanju, dosežene rezultate in nove izkušnje. Gremo naprej z željo po zdravemu, vsestranskem gibanju, osvajanju novega znanja in osebnem napredku.