V soboto 3.12.2016 je potekal v Trbovljah že 44.mednarodni turnir TRBOVLJE OPEN 2016, ki velja za zelo kakovosten in najstarejši turnir v tem delu Evrope. Nastopilo je 559 tekmovalcev iz 78-ih klubov iz kar 14 evropskih držav. Iz Karate kluba Kozjansko in Obsotelje se je tega turnirja udeležilo šest tekmovalcev.

Najprej je v kategoriji malčice do 8 let (8-6.kyu) samozavestno nastopila Gaja Hribar, ki si je z odlično izvedbo kate po repasažu popolnoma zasluženo priborila odlično 3.mesto, ter tako dodala v svojo tekmovalno zbirko še eno medaljo. V športnih borbah je odločno začel Nejc Kunštek, ki je nastopal v kategorij dečki +45kg. Boril se je zelo dobro do finala. Tudi v finale je stopil izjemno borbeno in odločno. Vendar je po napaki v zadnjih sekundah borbe zapravil vodstvo, ter na koncu osvojil odlično 2.mesto. S takšnimi nastopi si bo v prihodnje definitivno priboril izbor v otroški reprezentanci. Naslednja borbaša, ki sta nastopila na tatamije sta bila Žan Luka Lesnika in Timotej Jordan. Nastopala sta v kategoriji ml.kadeti +55kg. Zanju že tudi kar lep čas velja, da sodita v sam vrh borcev v svoji kategoriji in konstantno držita formo. Tudi na tej tekmi sta pokazala dobre borbe in si oba priborila repasaž in borbo za tretje mesto. Timotej je nato moral na žalost v borbi za tretje mesto priznati premoč, Žan Luka Lesnika si je pa po drugi strani uspel priboriti in tako osvojil končno 3.mesto. V istem času, sta začela z nastopi Jan in Bor Hartl, ki sta nastopila samo v katah in sicer za kadete in mladince. V obeh kategorijah sta pokazala izjemno samozavestne nastope, lepo tehniko, harmonijo telesa ter se z zanesljivostjo prebila do najvišjih mest. V kategoriji kadeti se je Jan zavihtel na najvišjo stopničko ter postal mednarodni prvak v Trbovljah, ki je v finalnem obračunu premagal reprezentanta iz Srbije.  Bor pa je osvojil odlično 3.mesto. Preizkusila sta se tudi kategorijo višje, med mladinci in popolnoma upravičila sloves najboljših katašev v svoji starostni kategoriji v Sloveniji. Zopet sta se zanesljivo prebila do stopničk in sicer Bor je v finalu moral priznati premoč proti reprezentantu Srbije, ter osvojil 2.mesto. Jan je bil tik za njim na 3.mestu. Oba odpotujeta na nastop na balkansko prvenstvo v Sarajevo, ki bo potekalo 10.in 11.12. Zahvaljujemo se tudi mednarodnemu uspešnemu podjetju MOS d.o.o. za posojen kombi za prevoz tekmovalcev na tekmovanje.

Čestitke vsem tekmovalcem za osvojena odličja na tako močnem turnirju.