DEČKI IZ SOTLE NAJBOLJŠI KATA TIM-DRŽAVNI PRVAKI V SLOVENIJI MED MLAJŠIMI KADETI V LETU 2022
– FILIP LOTRIČ,TILEN PRAH IN LEON SODIN

V nedeljo 2.6.2022, je v Ljutomeru potekalo ekipno državno prvenstvo Slovenije 2022. Med 28 klubi je tudi domači karate klub Kozjansko in Obsotelje nastopil z kar tremi ekipami in sicer kata mlajši kadeti, borbe mlajše kadetinje in borbe mlajši kadeti. Nastop so začeli kata tim v kategoriji mlajših kadetov v sestavi Leon Sodin, Filip Lotrič in Tilen Prah. Ta kata tim je sestavljen iz domačih klubskih članov, ki skupaj trenirajo že vrsto let. Iz kroga v krog so stopnjevali tempo in na koncu upravičeno in zasluženo zmagali na ekipnem državnem prvenstvu. Ta sestava je v začetku meseca zastopala tudi barve slovenske reprezentance na balkanskem prvenstvu in zasedla odlično 3.mesto. Še enkrat se je pokazalo, da so fantje trenutno najboljši kata tim v Sloveniji med mlajšimi kadeti. V športnih borbah mlajših kadetov je bilo prav tako napeto in razburljivo. Pri ekipnem prvenstvu tekmujejo vsi v absolutnih kategorijah, kar pomeni da kilogrami niso omejitev. V sestavi: Benjamin Herman, Filip Lotrič, Leon Sodin in Tilen Prah so po repasažnih bojih za tretje mesto za las bili ob medaljo. Na koncu so zasedli odlično 5.mesto v izjemno močni in po kilogramih precej težji konkurenci. Naslednje so bile tekmovalke, mlajše kadetinje v sestavi: Ana Babič- izposojena tekmovalka iz KD Loče in Ana in Lea Bele. Tudi punce so se borile izjemno bojevito do zadnje sekunde. Popolnoma zasluženo so po repasažnih bojih za 3. mesto zmagale in tako priborile novi komplet bronastih medalj za domači klub. Nastopil je tudi Luka Bele, kot posojen tekmovalec za KK Polzela, ki pa je z omenjeno ekipo osvojil 3.mesto v kategoriji borbe kadeti. Čestitke vsem nasipajočim za osvojena odličja. Še ena uspešna sezona 2021/22 gre počasi proti koncu. Počitnice so čas za malo počitka in nabiranje novih moči, energije, elana in priprava na novo sezono, ki se začne izjemno hitro.